O mnie

Malwina Peta

Psycholog, Seksuolog, Psychotraumatolog, Terapeuta par, Terapeuta CBT/DBT

Oferuję wsparcie psychologiczne dla osób, które doświadczają różnorodnych trudności w życiu – takich jak stres, lęk, fobie, kryzysów w relacjach międzyludzkich zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej, mają obniżoną samoocenę lub odczuwają smutek. Pomagam pacjentom, którzy doznali traumy o różnym źródle i nasileniu.

Jako seksuolog i terapeuta par, towarzyszę parom w wielowymiarowych aspektach ich intymności i seksualności. Wspomagam w rozwijaniu zdrowej i otwartej komunikacji w związku dotyczącej potrzeb, oczekiwań i pragnień.

Moje podejście jest pełne zrozumienia i empatii, a relacje z pacjentami opierają się na holistycznym spojrzeniu – wiem, że stan umysłu wpływa na zdrowie, i odwrotnie. Razem badamy źródła zaburzeń somatycznych, które mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Rozumiem, że każdy człowiek, którego spotykam, ma unikalną historię i indywidualne potrzeby, dlatego w swojej praktyce oferuję różne metody i techniki pracy, aby znaleźć te, które najlepiej współgrają z oczekiwaniami i celami moich Pacjentów. Korzystam z metod pracy klasycznej terapii Poznawczo-Behawioralnej (CBT) jak modeli terapeutycznych, które wywodzą się z tego nurtu i są wysoce wyspecjalizowaną jego formą takich jak terapia akceptacji i zaangażowania (ACT), czy dialektyczna terapia behawioralna (DBT). Jak we wszystkich terapiach Trzeciej Fali fundamentem jest w nich uważność- mindfulness, czyli oduczanie się dysfunkcyjnych nawyków myślowych poprzez koncentrowanie się na Tu i Teraz, równoważą one techniki wykorzystania zmiany z CBT ze strategiami akceptacji.

Moje usługi są dostępne zarówno w gabinecie, gdzie spotykam się z klientami osobiście, jak i online, dopasowując się do indywidualnych potrzeb i wygody swoich Pacjentów. Dodatkowo, oferuję możliwość uczestnictwa w grupowych warsztatach wyjazdowych, co może być cennym wsparciem w procesie terapeutycznym.

Moim priorytetem jest stworzenie atmosfery zaufania, w której każdy może poczuć się swobodnie, wyrazić swoje myśli i uczucia. Unikam oceniania i stawiam na wysoki poziom dyskrecji, pracując zgodnie z zasadami etyki zawodowej.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego i Collegium Humanum, gdzie ukończyłam jednolite studia magisterskie z Psychologii o specjalności Psychoterapia, studia podyplomowe z zakresu Seksuologii oraz Psychotraumatologii. Dążę do ciągłego poszerzania swojej wiedzy i umiejętności, ponieważ wierzę, że tylko poprzez ciągły rozwój mogę dostarczać swoim pacjentom najbardziej skuteczną i nowoczesną pomoc. Biorę udział w różnorodnych kursach i seminariach, m. innymi ukończyłam Studium Terapii i Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach (Brief Solution Focused Therapy) oraz Terapii poznawczo-behawioralnej (Cognitive Behavioral Therapy). Stale pogłębiam swoją wiedzę, a swoją pracę poddaję superwizji.

Prywatna praktyka jest dla mnie ważnym miejscem, gdzie mogę dzielić się swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem, pomagając ludziom w radzeniu sobie z różnymi trudnościami i wyzwaniami życiowymi.

Zapraszam na konsultację!